نويسندگان

امروز اولین سالگرد در گذشت لیلا اسفندیاری بود. کسی که عاشق کوهنوردی بود و جانش را فدای این عشقش کرد و در آغوشش جان داد. کسی که سختی های زیادی در این راه متحمل شد. کسی که خسته نشد با اینکه دیگر پاهایش توان رفتن نداشت در این مسیر پر پیچ و خم. کسی که افتخارات زیادی کسب کرد برای ایران عزیز ولی صدایش در نیامد که البته نمی دانم چرا؟ و نمی دانم چرا ما باید افتخارآفرینان کشورمان پس از مرگشان بشناسیم؟ و در روز مرگشان تازه به یادشان بیفتیم؟ ولی خوشبختانه عزت از اوست و هر که را بخواهد عزیز می کند همان گونه که لیلا اسفندیاری را عزیز کرد بین مردم و پس از مرگ طرفداران زیادی پیدا کرد و همه با نوع تفکرش نسبت به کوهنوردی و پشتکارش در این راه و نوع زندگیش بیشتر آشنا شدن. و البته برای کوهنوردان حال و آینده درسی باشد و راه لیلا اسفندیاری را بشناسند و نقاط قوت و ضعفش را شناسایی کنند ( چون ما پس از مرگ همش عادت کرده ایم از رفته گان تعریف و تمجید الکی کنیم ) و بعد با شناخت مسیرشان را ادامه دهند.

به قول خود لیلا خانوم (ان شاء الله)

علیرضا قاسمی / 31 تیر ماه 1391

[ ۱۳٩۱/٤/۳۱ ] [ ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

مهدی عمیدی کوهنورد خوب و پرتوان خراسانی ، امروز عازم پاکستان شد تا در اولین سالگرد  لیلا اسفندیاری ، و با شعار "حمایت از کودکان بی سرپرست"  به همراه یک کوهنورد زن از آمریکا  در قالب یک تیم دو نفره برای صعود قله ی کی 2  تلاش کند.

خانم Cleo Weidlich کوهنورد آمریکایی که او را در این صعود همراهی می کند  بعنوان اولین زن کوهنورد امسال توانست دو قله آناپورنا و دائولاگیری را در یک فصل صعود کند.

برای او و همنوردش آرزوی سلامتی و موفقیت داریم. و امیدواریم همانطور که با تلاش پروانه ی عزیز ، طنین نام لیلا ، بر فراز اورست و لوتسه شنیده شد ، صدای خاموش نشدنی لیلا ، از گلوی مهدی عمیدی ، موفقیت کوهنوردان مستقل ایرانی را بر فرار کی 2 نیز فریاد کند!

[ ۱۳٩۱/٤/٢٧ ] [ ٧:٥٥ ‎ب.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

توضیح در مورد فایل صوتی:

زنده یاد لیلا اسفندیاری از قله Annapurna می گوید بر بلندی های حریصا. و از علاقه اش برای صعود به این قله. 

                                        

[ ۱۳٩۱/٤/۱٥ ] [ ٥:٢۱ ‎ب.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

.: Weblog Themes By YourtheM :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ برای خانم لیلا اسفندیاری کجوری راد است متولد۲۷ بهمن ۱۳۴۹ . که کوهنورد ایرانی بود که رکوردهای صعود متعددی را به عنوان نخستین زن کوهنورد ایرانی به نام خود به ثبت رساند.ایشان عضو باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند و هیأت موسس انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان نیز بودند. لیلا اسفندیاری پس از فتح قله گاشربروم ۲ در دومین تلاش خود، در بازگشت تیمی (۶ مرد و لیلا) از قله به سمت کمپ ۳، در ساعت ۱۳ روز جمعه مورخ ۳۱ تیر ۱۳۹۰ (۲۲ ژوئیه ۲۰۱۱) از شیب یخی زیر قله سقوط می‌کند و در ارتفاع ۷۲۰۰ متری متوقف می‌شود. جسد وی همچنان در همان محل سقوط در منطقه قره‌قروم پاکستان باقی مانده است. ----------------- صفحه شخصی من در اینستاگرام Instagram : alirezaghasemi1371
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed