نويسندگان

سایت باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند نوشت:

31 تیر ماه یاد آور فقدان تلخ لیلا اسفندیاری در گاشربروم 2 می باشد .

دوستان و هم باشگاهی ها در جلسه عمومی روز دوشنبه 30 تیر 1393 با یک دقیقه سکوت ضمن گرامیداشت یاد لیلا به او  ادای احترام نمودند .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٤/۳۱ ] [ ۱٠:۳٥ ‎ب.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

وقتی داشت می رفت ، من در سفر بودم. زنگ زد. و گفت که راهی ست. گفتم: خیر پیش! دست پُر برگردی و تندرست! خندید که: نگو! که بخدا اگر برگردم پول ندارم که حتی یک دانه «نان» بخرم! همه پس اندازم را دارم می برم که ببازم! خندیدم که: نگو! همه چیز را هم که ببازی ، باز هم بُرده ای! و رفت. و همه چیز را باخت! ... تا همه چیز را ببرد! خودش را چه آرام قاب کرد در چشمان خاطره!

احسان بشیرگنجی

[ ۱۳٩۳/٤/۳۱ ] [ ٦:٤۱ ‎ب.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

من دوست دارم در کوه یا در غار بمیرم. برای خودش ابهتی دارد. من به جایگاه سامان غبطه میخورم. چون فکر میکنم سامان کجا مرد و من معلوم نیست کجا بمیرم. اصلا از مردن نمی ترسم. می دانستم که 10 درصد احتمال صعود هست اما من خودم را روی قله می دیدم و از صعودم مطمئن بودم. اگر دفتر خاطرات من را بخوانید این را می بینید. من واقعا موفق شدم. با اینکه هیچ حامی نداشتم و هیچ کس نبود که از من حمایت کند و به درد دل های من گوش کند. آن موقع‌ها که خسته از کوه می‌آمدم، هیچ کس نبود که من را تر و تازه کند یا یک شامی بگذارد جلویم. من خیلی سخت به جایی که هستم رسیدم اما جایگاه من در اجتماع مشخص نشد. این لیلای که با این سختی به جایی که می خواسته رسیده، می‌تواند الگوی خوبی برای عده‌ای باشد- به هر حال آدم‌های مثل من کم نیستند که دوست دارند خودشان باشند و آزاد زندگی کنند- اما من قهرمانی برای کشورم نشدم. اصلا کسی من را نمی شناسد.

18 آبان 1387

شیرزنان - مصاحبه : الهه حبیبی

www.shirzanan.net

[ ۱۳٩۳/٤/٢۸ ] [ ۳:٤۸ ‎ب.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

بانوان باشگاه دماوند طی برنامه ای جهت گرامی داشت یاد و خاطره لیلا اسفندیاری و پویا کیوان اقدام به صعود قله دماوند نمودند . با نزدیک شدن به سالگرد جاودانگی لیلا اسفندیاری و پویا کیوان ، خانم ها آیلا بهمنی و لیلا معراجی به سرپرستی خدیجه تاجدار طی برنامه ای در تاریخ 19 و 20 تیر ماه موفق به صعود قله دماوند شدند .

©  Damavand Club

[ ۱۳٩۳/٤/٢۸ ] [ ٢:۱٩ ‎ب.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

[ ۱۳٩۳/٤/۱٧ ] [ ٢:٢٦ ‎ب.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

[ ۱۳٩۳/٤/۱٧ ] [ ۱:۳۳ ‎ب.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

.: Weblog Themes By YourtheM :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ برای خانم لیلا اسفندیاری کجوری راد است متولد۲۷ بهمن ۱۳۴۹ . که کوهنورد ایرانی بود که رکوردهای صعود متعددی را به عنوان نخستین زن کوهنورد ایرانی به نام خود به ثبت رساند.ایشان عضو باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند و هیأت موسس انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان نیز بودند. لیلا اسفندیاری پس از فتح قله گاشربروم ۲ در دومین تلاش خود، در بازگشت تیمی (۶ مرد و لیلا) از قله به سمت کمپ ۳، در ساعت ۱۳ روز جمعه مورخ ۳۱ تیر ۱۳۹۰ (۲۲ ژوئیه ۲۰۱۱) از شیب یخی زیر قله سقوط می‌کند و در ارتفاع ۷۲۰۰ متری متوقف می‌شود. جسد وی همچنان در همان محل سقوط در منطقه قره‌قروم پاکستان باقی مانده است. ----------------- صفحه شخصی من در اینستاگرام Instagram : alirezaghasemi1371
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed