نويسندگان

مهدی عمیدی کوهنورد خوب و پرتوان خراسانی ، امروز عازم پاکستان شد تا در اولین سالگرد  لیلا اسفندیاری ، و با شعار "حمایت از کودکان بی سرپرست"  به همراه یک کوهنورد زن از آمریکا  در قالب یک تیم دو نفره برای صعود قله ی کی 2  تلاش کند.

خانم Cleo Weidlich کوهنورد آمریکایی که او را در این صعود همراهی می کند  بعنوان اولین زن کوهنورد امسال توانست دو قله آناپورنا و دائولاگیری را در یک فصل صعود کند.

برای او و همنوردش آرزوی سلامتی و موفقیت داریم. و امیدواریم همانطور که با تلاش پروانه ی عزیز ، طنین نام لیلا ، بر فراز اورست و لوتسه شنیده شد ، صدای خاموش نشدنی لیلا ، از گلوی مهدی عمیدی ، موفقیت کوهنوردان مستقل ایرانی را بر فرار کی 2 نیز فریاد کند!

[ ۱۳٩۱/٤/٢٧ ] [ ٧:٥٥ ‎ب.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

.: Weblog Themes By YourtheM :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ برای خانم لیلا اسفندیاری کجوری راد است متولد۲۷ بهمن ۱۳۴۹ . که کوهنورد ایرانی بود که رکوردهای صعود متعددی را به عنوان نخستین زن کوهنورد ایرانی به نام خود به ثبت رساند.ایشان عضو باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند و هیأت موسس انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان نیز بودند. لیلا اسفندیاری پس از فتح قله گاشربروم ۲ در دومین تلاش خود، در بازگشت تیمی (۶ مرد و لیلا) از قله به سمت کمپ ۳، در ساعت ۱۳ روز جمعه مورخ ۳۱ تیر ۱۳۹۰ (۲۲ ژوئیه ۲۰۱۱) از شیب یخی زیر قله سقوط می‌کند و در ارتفاع ۷۲۰۰ متری متوقف می‌شود. جسد وی همچنان در همان محل سقوط در منطقه قره‌قروم پاکستان باقی مانده است. ----------------- صفحه شخصی من در اینستاگرام Instagram : alirezaghasemi1371
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed