نويسندگان

مهدی جان میخواستی بروی که یاد لیلا را زنده کنی اما نمیدانستی که خودت به یاده ها خواهی پیوست .

مهدی جان چیزهای زیادی درموردت شنیده ام

شنیده ام که به تو میگفتن پلنگ برفی

شنیده ام گفته بودی :مگر در دنیای قراردادهای میلیاردی فوتبال، کوهنوردی هم مهم است؟

شنیده ام تنها ایرانی فاتح قله اورست بدون اکسیژن بودی

براستی دورود بر تو .

راستش را بخواهی رفتنت هم بی شباهت به لیلا نبود .

----------------------------------------------------------

در 22 مهر 91 «مهدی عمیدی» کوه نورد با سابقه ایرانی که قصد برنامه صعود خود به کوه مون بلان در مرز مشترک بین سویس و فرانسه را داشت در پناه گاه «تت روس» در ارتفاع ۳۲۰۰ متری توسط دو کوهنورد لهستانی دیده شد و این آخرین کسانی بوده اند که عضو تیم کلنی اورست، صعود کننده به چند قله بلند در منطقه هیمالیا را دیده اند.

بنابر گزارش سرزمین خورشید روز دوم نوامبر از طریق سفارت ایران در فرانسه پلیس این کشور از مفقود شدن کوه نورد مطلع شده است که به دلیل شرایط بد جوی تا ششم اکتبر امکان جست و جو مهیا نشده اما از روز هفتم تیم های جست و جو مسیر قله را باز بینی کرده اند.

 

بنابر این گزارش ماموران امداد از طریق زمین و هوا در منطقه «شامونیکس» مسیرهای احتمالی وی را مرور کرده که هیچ نشانه ای از این کوه نورد نیافته اند. این جست و جو در روز های بعد نیز با اعلام در رسانه های محلی و هم چنین تماس با اطلاعات کوهستان «وال دائوست» ایتالیا و «زرمات» سویس ادامه یافته است. اما با توجه به تغییر شرایط جوی و افزایش بارش برف تا ارتفاع یک متر در منطقه و هم چنین گذشت زمان احتمال زنده یافتن این کوهنورد ضعیف اعلام شد و بر به همین دلیل دادگاه «بوننوال» اطلاعات فردی و دی ان ای آقای عمیدی را در فهرست مفقود شده گان گذارده است که در صورت پیدا شدن موردی با مشخصات وی نیز انطباق داده شود. پلیس امداد منطقه در ارتفاع ۱۰۰۰ متری بخشی از لوازم وی را یافته بودند که با هماهنگی به برادر وی «حسن عمیدی» تحویل داده اند. بنابر این گزارش جست و جو برای یافتن این کوهنورد مشهدی در منطقه «مون بلان» به پایان رسید.

 

 

[ ۱۳٩۱/۱٠/٢٤ ] [ ۱:٥٠ ‎ق.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

.: Weblog Themes By YourtheM :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ برای خانم لیلا اسفندیاری کجوری راد است متولد۲۷ بهمن ۱۳۴۹ . که کوهنورد ایرانی بود که رکوردهای صعود متعددی را به عنوان نخستین زن کوهنورد ایرانی به نام خود به ثبت رساند.ایشان عضو باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند و هیأت موسس انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان نیز بودند. لیلا اسفندیاری پس از فتح قله گاشربروم ۲ در دومین تلاش خود، در بازگشت تیمی (۶ مرد و لیلا) از قله به سمت کمپ ۳، در ساعت ۱۳ روز جمعه مورخ ۳۱ تیر ۱۳۹۰ (۲۲ ژوئیه ۲۰۱۱) از شیب یخی زیر قله سقوط می‌کند و در ارتفاع ۷۲۰۰ متری متوقف می‌شود. جسد وی همچنان در همان محل سقوط در منطقه قره‌قروم پاکستان باقی مانده است. ----------------- صفحه شخصی من در اینستاگرام Instagram : alirezaghasemi1371
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed