نويسندگان

سال ۸۶ تصمیم می‌گیرد با غار نوردان روسی «ورونیا» عمیق‌ترین غار دنیا را غارنوردی کند. همچنین با رفتن به غار «ایلوسیا» شاهد وصل شدن یک غار به غار دیگر با کمک نیروی عقل و دستان انسان باشد اما «ورونیا» در آبخازیا (بین گرجستان و روسیه) قرار دارد و پلیس روسیه آن‌ها را از رفتن باز می‌دارد و تلاش‌ها همه بی‌فایده می‌ماند. سه نفر ایرانی دو روز در کشتی مانده و حق خروجی نداشتند تا بالاخره کشتی بعد از دو روز راهی ترکیه می‌شود و از آنجا به ایران باز می‌گردند.

لیلا می‌گوید: «تمام دو روزی را که در کشتی زندانی بودیم (چون حق خروج نداشتیم) گریه می‌کردم و دلم خواست به پوتین التماس کنم و بگویم: «خواهش می‌کنم مرا از دیدن این دو غار محروم نکن» اما صد افسوس که نتوانستم به این غار‌ها بروم، در باز گشت دوستان به من لقب «عروس سیاه پوش ورونیا» را داده بودند.»

 

مریم اطیابی-پارس توریسم

[ ۱۳٩٢/٧/٦ ] [ ٢:٤٠ ‎ب.ظ ] [ علیرضا قاسمی ]

.: Weblog Themes By YourtheM :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ برای خانم لیلا اسفندیاری کجوری راد است متولد۲۷ بهمن ۱۳۴۹ . که کوهنورد ایرانی بود که رکوردهای صعود متعددی را به عنوان نخستین زن کوهنورد ایرانی به نام خود به ثبت رساند.ایشان عضو باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند و هیأت موسس انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان نیز بودند. لیلا اسفندیاری پس از فتح قله گاشربروم ۲ در دومین تلاش خود، در بازگشت تیمی (۶ مرد و لیلا) از قله به سمت کمپ ۳، در ساعت ۱۳ روز جمعه مورخ ۳۱ تیر ۱۳۹۰ (۲۲ ژوئیه ۲۰۱۱) از شیب یخی زیر قله سقوط می‌کند و در ارتفاع ۷۲۰۰ متری متوقف می‌شود. جسد وی همچنان در همان محل سقوط در منطقه قره‌قروم پاکستان باقی مانده است. ----------------- صفحه شخصی من در اینستاگرام Instagram : alirezaghasemi1371
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed