مردن در کوه را ترجیح می دهم

من دوست دارم در کوه یا در غار بمیرم. برای خودش ابهتی دارد. من به جایگاه سامان غبطه میخورم. چون فکر میکنم سامان کجا مرد و من معلوم نیست کجا بمیرم. اصلا از مردن نمی ترسم. می دانستم که 10 درصد احتمال صعود هست اما من خودم را روی قله می دیدم و از صعودم مطمئن بودم. اگر دفتر خاطرات من را بخوانید این را می بینید. من واقعا موفق شدم. با اینکه هیچ حامی نداشتم و هیچ کس نبود که از من حمایت کند و به درد دل های من گوش کند. آن موقع‌ها که خسته از کوه می‌آمدم، هیچ کس نبود که من را تر و تازه کند یا یک شامی بگذارد جلویم. من خیلی سخت به جایی که هستم رسیدم اما جایگاه من در اجتماع مشخص نشد. این لیلای که با این سختی به جایی که می خواسته رسیده، می‌تواند الگوی خوبی برای عده‌ای باشد- به هر حال آدم‌های مثل من کم نیستند که دوست دارند خودشان باشند و آزاد زندگی کنند- اما من قهرمانی برای کشورم نشدم. اصلا کسی من را نمی شناسد.

18 آبان 1387

شیرزنان - مصاحبه : الهه حبیبی

www.shirzanan.net

/ 4 نظر / 147 بازدید
عباس

سلام ایام شهادت حضرت علی (ع) تسلیت باد. بهترین مطالب اینترنت را می توانید در در سایت ما به آدرس های زیر مشاهده کنید. http://szrd.ir http://tarsms.ir همچنین می توانید آدرس مطالب خود را در دو لینک باکس زیر ارسال کنید تا افراد بیشتری مطالب شما را ببینند: http://web.szrd.ir http://web.tarsms.ir یا علی

ارمین

بدون شک تو بهترین هستی و بدون که در قلب ها خواهی ماند . همیشه از تو مانند قهرمانم یاد می کنم و نامت را تا زنده هستم بر زبانم جاری خواهم کرد .

هادی از فارس

یادش گرامی

احمد یوسفی

روحش شاد شیر زن ایرانی