مهدی عمیدی کسی که جا پای لیلا اسفندیاری گذاشت

مهدی جان میخواستی بروی که یاد لیلا را زنده کنی اما نمیدانستی که خودت به یاده ها خواهی پیوست .

مهدی جان چیزهای زیادی درموردت شنیده ام

شنیده ام که به تو میگفتن پلنگ برفی

شنیده ام گفته بودی :مگر در دنیای قراردادهای میلیاردی فوتبال، کوهنوردی هم مهم است؟

شنیده ام تنها ایرانی فاتح قله اورست بدون اکسیژن بودی

براستی دورود بر تو .

راستش را بخواهی رفتنت هم بی شباهت به لیلا نبود .

----------------------------------------------------------

در 22 مهر 91 «مهدی عمیدی» کوه نورد با سابقه ایرانی که قصد برنامه صعود خود به کوه مون بلان در مرز مشترک بین سویس و فرانسه را داشت در پناه گاه «تت روس» در ارتفاع ۳۲۰۰ متری توسط دو کوهنورد لهستانی دیده شد و این آخرین کسانی بوده اند که عضو تیم کلنی اورست، صعود کننده به چند قله بلند در منطقه هیمالیا را دیده اند.

بنابر گزارش سرزمین خورشید روز دوم نوامبر از طریق سفارت ایران در فرانسه پلیس این کشور از مفقود شدن کوه نورد مطلع شده است که به دلیل شرایط بد جوی تا ششم اکتبر امکان جست و جو مهیا نشده اما از روز هفتم تیم های جست و جو مسیر قله را باز بینی کرده اند.

 

بنابر این گزارش ماموران امداد از طریق زمین و هوا در منطقه «شامونیکس» مسیرهای احتمالی وی را مرور کرده که هیچ نشانه ای از این کوه نورد نیافته اند. این جست و جو در روز های بعد نیز با اعلام در رسانه های محلی و هم چنین تماس با اطلاعات کوهستان «وال دائوست» ایتالیا و «زرمات» سویس ادامه یافته است. اما با توجه به تغییر شرایط جوی و افزایش بارش برف تا ارتفاع یک متر در منطقه و هم چنین گذشت زمان احتمال زنده یافتن این کوهنورد ضعیف اعلام شد و بر به همین دلیل دادگاه «بوننوال» اطلاعات فردی و دی ان ای آقای عمیدی را در فهرست مفقود شده گان گذارده است که در صورت پیدا شدن موردی با مشخصات وی نیز انطباق داده شود. پلیس امداد منطقه در ارتفاع ۱۰۰۰ متری بخشی از لوازم وی را یافته بودند که با هماهنگی به برادر وی «حسن عمیدی» تحویل داده اند. بنابر این گزارش جست و جو برای یافتن این کوهنورد مشهدی در منطقه «مون بلان» به پایان رسید.

 

 

/ 2 نظر / 82 بازدید
نگار

سلام خوبی؟ من اومدم بهتون سر زدم دعوتتون میکنم بیاید به منم سر بزنید ی چیز جالب میخوام بهتون بگم فعلا با اجازتون

نرجس

چقدر دردم میگیره[گل]